---

---
A+ A A-

Szlaki turystyczne

 

Wycieczka do Doliny Kościeliskiej, czas ok. 5-6 godzin
Dolina Kościeliska – druga co do wielkości dolina w polskiej części Tatr, przez wielu uważana za najpiękniejszą. Podczas wycieczki dnem doliny obserwujemy bogactwo form skalnych ukształtowanych przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego: polany, bramy, turnie, jaskinie.

 

Wycieczka do Doliny Chochołowskiej, czas ok. 6-7 godzin
Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, swoją popularnością ustępująca jedynie Dolinie Kościeliskiej. Piękna sceneria doliny stanowiła tło w serialu „Janosik”, tutaj też nakręcono scenę z kuligiem do filmu „Potop”. Polana Chochołowska była rownież ulubionym miejscem spacerów Jana Pawła II.

 

Wycieczka do Morskiego Oka, czas ok. 6 godzin
Największe i najbardziej znane jezioro w Tatrach. Piękna sceneria polodowcowa stała się inspiracją dla wielu artystów. Widok strzelistego Mnicha odbijającego się w toni jeziora każdemu pozostanie głęboko w pamięci!

 

Wycieczka do Doliny Strążyskiej, czas ok. 4 godzin
Dolina reglowa prowadząca do stop głównego wierzchołka Giewontu. Atrakcyjna ze względu na urokliwe widoki z Polany Strążyskiej oraz dostępność do wylotu doliny można przejść pieszo z centrum miasta. Przejście spod Skoczni Drogą pod Reglami do wylotu Doliny. Spacer do Polany Strążyskiej i do wodospadu Siklawica. Powrót tą samą drogą do Zakopanego.

 

Wycieczka na Halę Gąsienicową, czas ok. 6 godzin
Hala Gąsienicowa będąc dawnym terenem pasterskim jest dzisiaj wspaniałą bazą wypadową na wymagające szlaki Tatr Wysokich (Orla Perć). Każdemu, kto tutaj dotrze, oferuje wspaniałe widoki na otaczające ją szczyty. Na Hali znajduje się duże i bardzo popularne schronisko PTTK "Murowaniec".

 

Wycieczka na Rusinową Polanę, czas ok. 4 godz.
Polana pasterska ceniona jest wśród turystów ze względu na piękne widoki na wschodnią część Tatr i leżącą poniżej Dolinę Białki. Nie bez znaczenia dla odwiedzających ją turystów jest możliwość odwiedzenia położonego w bezpośredniej bliskości Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach. Na polanie tej bywał Kardynał Karol Wojtyła – Papież Jan Paweł II. Atrakcją polany jest również możliwość skosztowania świeżego oscypka z nadal działającej bacówki.

 

Wycieczka  Zakopane - Gubałówka - czas ok. 3 godz.
Pieszy spacer po zimowej stolicy Tatr pozwalający zapoznać sie z krótką, lecz jakże bogatą historią miasta. Atrakcją kończącą zwiedzanie będzie wjazd kolejką linowo-terenową na wspaniały punkt widokowy na panoramę Tatr – Gubałówkę.

 

Apartamenty i Pokoje w Zakopanem - ul. Oberconiówka 25, Zakopane. - Zapraszamy! - Noclegi Zakopane - 2016
Polecamy: Zakopane noclegi, kamery Zakopane, Apartament w Zakopanem, nocleg blisko Tatr, kwatery Zakopane.